متعلقات نصب دستگاه داکت اسپلیت

نمایش 1–16 از 19 نتیجه

تجهیزات نصب داکت اسپلیت

داکت اسپلیت نوعی کولر گازی است که یونیت داخلی آن در زیر سقف کاذب نصب می‌گردد. بین دو یونیت داخلی و خارجی دستگاه داکت اسپلیت دو مسیر لوله مسی به همراه عایق اجرا می‌گردد. همچنین، هوای مطبوع سرد یا گرم از طریق کانال‌هایی که در زیر سقف اجرا شده است به محیط تهویه شونده یا اتاق‌ها منتقل می‌گردد. بنابراین، اجرای کانال و لوله مسی باید در حین ساخت ساختمان انجام گردد. آنچه که مشخص است این است که اجرا سیستم داکت اسپلیت یه کار کاملا تخصصی است، بخصوص قسمت طراحی کانال آن که باید توسط یک مهندس مکانیک انجام شود.

تجهیزات نصب داکت اسپلیت

همانطور که گفته شد، زیرسازی‌هایی همچون اجرای لوله مسی و کانال هوا برای نصب دستگاه داکت اسپلیت موردنیاز است. در واقع بدون وجود این زیرساخت‌ها، نصب دستگاه داکت اسپلیت امکان پذیر نیست.

اما، علاوه بر این زیرساخت‌ها، مواردی دیگری نیز جهت نصب دستگاه داکت اسپلیت مورد نیاز است؛ مواردی همچون شیلنگ آب گرم، کویل آبگرم، شیلنگ رابط لوله درین، شاسی یونیت داخلی، پایه زمینی یونیت خارجی، ترموستات، برزنت بین دستگاه و کانال، دریچه‌های بازدید، رفت و برگشت که برخی از آنها در زمان ساخت ساختمان نصب می‌شوند و برخی دیگر از آنها هنگام نصب دستگاه داکت اسپلیت. شاسی یونیت داخلی و لوله درین معمولا در زمان ساخت ساختمان اجرا می‌شوند اما تجهیزاتی که هنگام نصب دستگاه مورد نیاز است و باید نصب شوند در قسمت بعدی توضیح داده شده‌اند.

معرفی تجهیزات نصب داکت اسپلیت

تجهیزاتی که در زمان نصب دستگاه داکت اسپلیت باید نصب گردند عمدتا تجهیزاتی‌اند که با توجه به نوع و مدل دستگاه تعیین می‌شوند. نصب این تجهیزات پس از تکمیل ساختمان، بدون مشکل است و به راحتی انجام می‌شود. در رابطه با تعدادی از این تجهیزات در زیر توضیح داده شده است.

ترموستات (یا دیمر و ترموستات)

جهت کنترل داکت اسپلیت از ترموستات استفاده می‌شود. دستگاه داکت اسپلیت، دمای محیط را توسط آن ترموستات تنظیم می‌نماید. ترموستات بر روی دیوار و در ارتفاع 3/5 متری از کف تمام شده محیط نصب می‌شود. وظیفه ترموستات، کنترل دمای محیط (سرما یا گرما) و تنظیم عملکرد (سرمایش، گرمایش، فن و رطوبت گیری) دستگاه داکت اسپلیت می‌باشد. هر دستگاهی ترموستات مخصوص به خود را دارد که در بسته بندی دستگاه خریداری شده قرار دارد.

ترموستات دیجیتال کلایماست برای داکت اسپلیتدیمر ترموستات دیجیتال کاراتک مدل سان-نمای روبرو دستگاه

ریموت کنترل یا کنترل داکت اسپلیت

برخی از ترموستات‌ها دارای چشمی دریافت کننده سیگنال هستند که توسط ریموت‌های کنترلی قابل تنظیم هستند. درواقع، در این مدل از ترموستات‌ها شما می‌توانید از راه دور، ترموستات دستگاه داکت اسپلیت را تنظیم نمایید.

ریموت کنترل کولر گازی(2)

رابط کویل آبگرم (یا شیلنگ پکیجی)

بین لوله آب گرم و کویل آبگرم معمولا فاصله‌ای در حدود 0/5 الی 1 متر وجود دارد. برای اتصال لوله به کویل از رابط (یا شیلنگ) پکیجی استفاده می‌کنند. گاهی اوقات نیز به لوله یک شیر فلکه جهت باز و بسته کردن جریان آب گرم نصب می‌گردد تا در صورت نیاز بتوان جریان آب گرم به کویل را متوقف کرد.

شیلنگ پکیجی انعطاف پذیر

رابط لوله درین

آب چگالیده شده از یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت باید به چاه مخصوص به خود تخلیه گردد. لوله درین نیز جز مواردی است که در حین ساخت ساختمان باید اجرا شود. رابط لوله درین در واقع یک شیلنگ پلاستیکی است که بین خروجی درین دستگاه و لوله درین ساختمان نصب می‌گردد.

شیر برقی

سیستم گرمایشی دستگاه داکت اسپلیت به اینصورت است که دستگاه در حالت فن قرار گرفته و هوای دمیده شده پس از عبور از کویل آبگرم، گرم شده و به محیط دمیده می‌شود. اما، برخی از ترموستات‌ها قابلیت تنظیم دمای محیط در حالت فن را ندارند. بنابراین، از یک شیر برقی و ترموستات ثانویه جهت کنترل جریان آب گرم استفاده می‌شود. روش کار اینگونه است که وقتی دما به میزان تنظیم شده رسید، ترموستات ثانویه دستور قطع جریان آب را به شیر برقی ارسال کرده و جریان آب گرم را قطع می‌کند.

شیر سه راهه قطع و وصلی هانیولموتور شیر برقی هانیول-1

برزنت

بین یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت و کانال هوا (یا بین یونیت داخلی و کویل آبگرم) از برزنت استفاده می‌شود تا جریان هوا را هدایت کند. برزنت نصب شده، علاوه بر اینکه دستگاه و کانال را به هم متصل می‌کند، مانع از انتقال ارتعاشات دستگاه به کانال هوا می‌شود. درواقع از انتقال لرزش دستگاه به کانال جلوگیری کرده و سبب کاهش صدا کارکرد دستگاه می‌شود.

گاز فریون

گاز فریون یا مبرد همان سیالی است که در سیستم داکت اسپلیت استفاده می‌شود. هنگام نصب دستگاه، باید گاز آن پر شود که اصطلاحا به آن “شارژ گاز” گویند. شارژ گاز به منظور پر شدن لوله‌ها، کندانسور و اواپراتور از مبرد است تا دستگاه با حداکثر راندمان کار کند.

سیال فعال سیکل تراکم تبرید بخار-گاز فریون

قیمت تجهیزات نصب داکت اسپلیت حدودا چقدر است؟

با توجه به زیرسازی محل نصب دستگاه، هزینه کل جهت نصب دستگاه داکت اسپلیت متفاوت است. چون برخی از کارفرمایان حداقل پارامترهای لازم را فقط اجرا می‌کنند و نصب باقی موارد را به زمان نصب دستگاه موکول می‌نمایند. بطور کلی، هزینه تامین و نصب تجهیزات مورد نیاز برای نصب دستگاه داکت اسپلیت بین 1،500،000 الی 2،000،000 تومان متغیر است.

هزینه نصب توسط متخصص چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه نصب دستگاه داکت اسپلیت به دو قسمت هزینه اجرت تکنسین و هزینه اقلام مصرفی تقسیم می‌شود. اجرت نصب تکنسین عددی مشخص است، اما وقتی تجهیزات موردنیاز برای نصب دستگاه در زیرکار آماده نباشد، هزینه خرید تجهیزات موردنیاز به اجرت نصب اضافه می‌گردد. هزینه اقلام مصرفی همچون شیلنگ پکیجی، برزنت، دریچه بازدید، رفت و برگشت نیز در صورتی که از قبل تهیه و نصب نشده باشند به هزینه نهایی نصب دستگاه داکت اسپلیت اضافه خواهد شد.

فروش تجهیزات نصب کولر گازی اسپلیت دیواری و داکت اسپلیت به صورت آنلاین با مشاوره رایگان داکتینو

هموطنان و همشهریان عزیز می‌توانند کلیه تجهیزات لازم جهت نصب دستگاه داکت اسپلیت را بصورت آنلاین خریداری نمایند. با مراجعه به فروشگاه داکتینو این امکان فراهم شده تا بصورت اینترنتی و غیرحضوری تمامی تجهیزات لازم برای نصب دستگاه را خریداری نمایند. همچنین، درصورتی نیاز به اطلاعات بیشتر از قیمت‌ها و مدل‌های مختلف، کارشناسان فروش داکتینو همه روزه پاسخ گوی شما خواهند بود. با دپارتمان فروش تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان داکتینو بهرمند شوید.

جدول محاسبات و قیمت

در جدول زیر، قیمت برخی از اقلام موردنیاز جهت نصب دستگاه داکت اسپلیت به همراه اجرت نصب ارائه شده است. لازم به ذکر است که جدول زیر در تاریخ 1399/11/25 تهیه شده است. جهت اطلاع از قیمت‌های بروز و جدید با دپارتمان فروش داکتینو تماس حاصل فرمایید.

شرح کالا یا خدماتقیمت (تومان)
اجرت نصب دستگاه700،000
اجرت نصب شاسی150،000
هزینه شاسی400،000
اجرت نصب شیلنگ پکیجی100،000
هزینه شیلنگ پکیجی150،000
اجرت نصب رابط درین و هزینه شیلنگ50،000
ساخت و نصب برزنت بین دستگاه و کانال350،000
اجرت نصب دریچه بازدید100،000
اجرت شارژ و هزینه گاز150،000

سوالات متداول

هزینه نصب داکت اسپلیت شامل چه مواری می‌باشد؟

هزینه نصب شامل اجرت نصب و هزینه اقلام مصرفی (همچون برزنت، شیلنگ پکیجی، رابط درین، شاسی یونیت داخلی، دریچه بازدید، پایه زمینی یونیت خارجی و شارژ گاز) می‌باشد.

آیا خود دستگاه داکت اسپلیت به اندازه کافی شارژ گاز دارد؟

خیر، با توجه به طول لوله کشی مسی اجرا شده بین یونیت داخلی و خارجی، سیستم باید مجددا شارژ شود. البته، برخی برندهای خارجی در قسمت کندانسور دستگاه، گاز بیشتری را تزریق می‌کنند که آن مقدار گاز تقریبا برای 20 متر طول لوله مسی کافی است. ولی در هر صورت شارژ گاز دستگاه هنگام نصب باید انجام شود تا از حداکثر راندمان دستگاه استفاده شود.

آیا نصب شیر برقی برای حالت گرمایشی دستگاه داکت اسپلیت امری ضروری است؟

خیر، چون بدون شیر برقی نیز گرمایش دستگاه داکت اسپلیت به خوبی کار می‌کند. شیر برقی به جهت کنترل دمای هوا در فصل زمستان نصب می‌گردد که با توجه به قیمت بالای موتور و شیر آن، معمولا کمتر کسی آن را نصب می‌کند.

برای خرید و نصب دستگاه داکت اسپلیت با چه شماره‌ای تماس بگیریم؟

جهت خرید و نصب داکت اسپلیت ایرانی یا خارجی می‌توانید با مشاوران داکتینو تماس حاصل نمایید. شماره تماس 09129511920 می‌باشد. کارشناسان فنی و فروش داکتینو با ارائه مشاورهای رایگان، شما را برای خرید و نصب دستگاه داکت اسپلیت راهنمایی می‌کنند. درصورت نیاز نیز در اولین فرصت ممکن از زیرکار و محل نصب دستگاه بازدید به عمل آورده و مناسب‌ترین دستگاه داکت اسپلیت را به شما پیشنهاد می‌نمایند.