هزینه اجرا و نصب داکت اسپلیت و تعرفه‌های آن چگونه است؟

نصب داکت اسپلیت

آنچه در این نوشته خواهیم گفت

امروزه، یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای کنترل دمای اتاق و تهویه هوا، استفاده از سیستم‌های داکت اسپلیت به جای به کارگیری سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی به صورت جداگانه است. چراکه با استفاده از داکت اسپلیت تنها با نصب یک سیستم، سرمایش و گرمایش محیط‌های داخلی قابل کنترل است و بدین ترتیب دردسرهای رسیدگی و یا خرابی‌های احتمالی دو یا چند سیستم وجود نخواهد داشت.

 

علاوه بر آن، در بسیاری از موارد، استفاده از سیستم داکت اسپلیت می‌تواند مقرون به صرفه‌تر از گزینه‌های دیگر باشد. اما احتمالا قبل استفاده از این نوع سیستم‌ها سوالات مختلفی در ذهنتان وجود دارد. معمولا برخی از سوالات پرتکرار موارد زیر است:

 

 

در این مقاله همراه ما باشید تا سوالات مختلف درباره نصب داکت اسپلیت، هزینه‌ اجرا و نصب داکت اسپلیت را از صفر تا صد بررسی کنیم.

 

داکت اسپلیت چیست

 

داکت اسپلیت چیست؟

 

برای اینکه هوا در محیط خانه یا مکان‌های دیگر، به خوبی توزیع شود از یک دستگاه شبیه کولر گازی استفاده می‌شود که می‌تواند هوای سرد و گرم را از طریق یک کانال به صورت یکنواخت در محیط توزیع کند. این دستگاه داکت اسپلیت است.

 

بنابراین داکت اسپلیت را می‌توان نوعی گولر گازی یا اسپلیت دانست که از دو قسمت یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده است. در مقالات تفاوت اسپلیت و داکت اسپلیت و مزایا و معایب داکت اسپلیت می‌توانید بیشتر با سیستم داکت اسپلیت آشنا شوید.

 

 

 

داکت اسپلیت چگونه کار می‌کند؟

 

درون لوله‌های داکت اسپلیت ماده مبرد (سرمازا) وجود دارد. این ماده به راحتی از حالت مایع به گاز تغییر حالت می‌دهد. کارکرد دستگاه داکت اسپلیت به اینصورت است که مبرد در کمپرسور متراکم شده (فشار و دمای آن افزایش یافته) و پس از تبدیل شدن به مایع سرد از کندانسور خارج می‌شود. مبرد در حالت مایع، از لوله مویین نصب شده در یونیت داخلی، عبور کرده تا فشارش کاهش یابد. مبردِ فشار پایین و سرد به اواپراتور وارد شده و در آنجا هوای گرم اتاق را جذب کرده و به حالت گاز تبدیل می‌شود. سپس، مبرد در حالت گاز وارد کمپرسور شده و این سیکل مجددا تکرار می‌شود. پس، به اینصورت است که هوای خنک توسط دستگاه داکت اسپلیت تامین می‌گردد. در تمام این فرآیند استفاده از لوله مسی با قطر و کیفیت استاندارد که رابط بین یونیت داخلی و خارجی است؛ اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

هزینه اجرا داکت اسپلیت چقدر است؟

 

برای اجرای داکت اسپلیت، باید چند پارامتر اجرا شوند که در ادامه به بررسی مقدار هزینه موردنیاز برای هر یک از این پارامترها می‌پردازیم:

 

 

۱- هزینه اجرا کانال و عایق‌کاری آن

 

کانال‌هایی استاندارد برای توزیع هوایِ مطبوع از دستگاه داکت اسپلیت به محیط تهویه شونده، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله انواع این کانال‌ها می‌توان به گالوانیزه، پلی اورتان و لوله فلکسیبل اشاره کرد. بسته به شرایط پروژه باید مناسب‌ترین نوع کانال کشی داکت اسپلیت توسط کارفرما و با مشورت متخصصین این حوزه مشخص شود و طبیعتا یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه اجرا، نوع کانالی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، با توجه به نوع کانال انتخاب شده، کانال‌ها باید عایق کاری شوند تا از اتلاف سرما و گرمای هوا به محیط زیر سقف جلوگیری نمایند. در جدول زیر، هزینه اجرای انواع مختلف کانال برای داکت اسپلیت ارائه شده است. لازم به ذکر است که هزینه‌های اجرایی ارائه شده در جدول زیر برای تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ می‌باشد.

 

نوع کانالهزینه اجرا (تومان)
کانال گالوانیز به همراه عایق (هر متر مربع)۲۵۰،۰۰۰
کانال پلی اورتان پیش عایق (هر متر مربع)۲۳۵،۰۰۰
کانال فلکسیبل عایق دار (هر متر طول)۱۰۰،۰۰۰
پلنیوم باکس برای کانال فلکسیبل (برای هر دستگاه)۶۰۰،۰۰۰

 

متعلقات اجرای لوله مسی

 

۲- هزینه اجرا و نصب لوله مسی و درین

 

بین یونیت‌های داخلی و خارجی سیستم‌های داکت اسپلیت دو مسیر لوله مسی اجرا می‌شود که یکی از آن‌ها برای انتقال مبرد در فاز گاز و دیگری برای انتقال مبرد در فاز مایع است. یکی دیگر از لوله‌های مورد استفاده در سیستم‌های داکت اسپلیت، لوله درین است. از این لوله برای تخلیه آبِ چگالیده شده در اواپراتورِ یونیت داخلی استفاده می‌شود.

 

لوله‌های مسی در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود که باید ضخامت آنها مطابق با استاندارد باشند. اگر ضخامت لوله کم باشد پس قیمت اجرای لوله نیز کاهش می‌یابد. پس، نوع و ضخامت لوله از جمله موارد بسیار مهم در هزینه‌های اجرا و نصب داکت اسپلیت بشمار می‌رود.

 

لوله‌های مسی اجرا شده باید عایق شوند تا از اتلاف انرژی موجود در مبرد جلوگیری کنند نوع، جنس و ضخامت عایق استفاده شده نیز باید مطابق استاندارها باشد. پس، عایق لوله مسی‌ها نیز از جمله هزینه‌های مورد نیاز بشمار می‌رود.

 

برای اجرای لوله درین نیز بیشتر از لوله‌های پلیکا یا لوله‌های سفید استفاده می‌کنند.

 

در جدول زیر، هزینه اجرا لوله مسی به همراه عایق و قیمت هر متر لوله سفید ۲۵ برای درین که در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ استعلام شده‌اند، ارائه گردیده است. از آنجایی که هزینه اجرا لوله درین متناسب با پروژه تعیین می‌شود، فقط قیمت لوله سفید در جدول زیر نوشته شده است.

 

شرح پارامترهزینه اجرا (تومان)
اجرا لوله مسی ۳/۸ و ۵/۸ به همراه عایق (هر متر طول)۱۹۵،۰۰۰
لوله سفید ۲۵ (هر متر طول)۲۱،۰۰۰

 

 

 

۳- هزینه شستشوی لوله با گاز ازت

 

گاهی اوقات در محل اتصال دو شاخه لوله مسی، جوشکاری انجام می‌شود. وقتی لوله مسی جوش داده می‌شود، سطح داخلی و بیرونی آن پوسته پوسته و سیاه می‌شود. این پوسته‌های نازک ممکن است باعث انسداد لوله مویین یا مبدل‌های موجود در دستگاه شود. پس، نیاز است پس از اجرای لوله مسی، داخل لوله‌ها به وسیله‌ی گاز ازت شسته شود. پس، یکی دیگر از هزینه‌های لازم برای اجرا لوله مسی داکت اسپلیت، شستشوی لوله مسی‌ها می‌باشد.

 

۴- هزینه اجرا لوله آبگرم برای کویل گرمایشی

 

در صورتی که عملکرد گرمایشی دستگاه داکت اسپلیت با کویل آبگرم درنظر گرفته شده باشد، لوله‌های رفت و برگشت آبگرم نیز باید اجرا گردند. معمولا از لوله‌های پنج لایه برای اینکار استفاده می‌شود.

 

 

۵- هزینه شاسی یونیت داخلی

 

یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت باید از یک شاسی آویزان گردد. این شاسی در زمان اجرای سایر پارامترها باید نصب گردد. اگر از قبل نصب نشده باشد، هنگام نصب داکت اسپلیت که ساختمان کامل شده است باید نصب گردد. از آنجایی که نصب آن نیاز به جوشکاری دارد، نصب شاسی سبب ایجاد آسیب به سرامیکِ واحد مسکونی خواهد شد. پس، بهتر است که شاسی از قبل نصب شده باشد. هزینه ساخت و نصب شاسی حدودا ۴۵۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

 

۶- هزینه اجرا کابل فرمان و قدرت

 

تکنسین برق کار پروژه باید از پشت هر فیوز مینیاتوری که در واحدهای مسکونی وجود دارد، یک کابل ۳ در ۴ میلیمتر را تا پشت بام اجرا کند. همچنین، بین یونیت‌های داخلی و خارجی نیز باید کابل فرمان ۵ رشته‌ای اجرا گردد. معمولا، کابل فرمان توسط تکنسین اجرا لوله مسی در کنار لوله‌ها اجرا می‌شود. بنابراین، یکی دیگر از هزینه‌های اجرا داکت اسپلیت که در واقع جز هزینه‌های زیرسازی اجرای و نصب داکت اسپلیت محسوب می‌شود، سیم‌کشی کابل قدرت و سیم‌کشی کابل فرمان بین یونیت‌های داخلی و خارجی است. در جدول زیر، هزینه هر متر کابل فرمان و قدرت که در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ استعلام شده است، ارائه گردیده است.

 

شرح پارامترقیمت (تومان)
کابل فرمان ۱/۵*۵ (هر متر طول)۲۱،۰۰۰
کابل قدرت ۴*۳ (هر متر طول)۳۲،۰۰۰

 

۷- هزینه ترموستات و اجرا کابل فرمان آن

 

برای روشن یا خاموش کردن دستگاه و تنظیم دمای محیط از یک ترموستات که روی دیوار نصب می‌شود استفاده می‌کنیم. این ترموستات با یک کابل به یونیت داخلی متصل است و جزء هزینه‌های اجرا داکت اسپلیت به حساب می‌آید. البته برخی از برندها، ترموستات و کابل مخصوص آن را به همراه یونیت داخلی به فروش می‌رسانند که در اینصورت دیگر نیاز به خرید جداگانه آنها نیست.

 

۸- هزینه ترموستات گرمایشی (ثانویه)

 

ترموستات اصلی دستگاه در حالت فن عملگر ندارد. چراکه وظیفه فن تنها چرخش جریان هوا در محیط است. برای آنکه سیستم گرمایشی داکت اسپلیت کاملا اتوماتیک شود، به یک ترموستات و شیر برقی نیاز داریم. این ترموستات ثانویه زمانی که دما زیاد شود به شیربرقی فرمان قطع مسیر ورود و خروج آب گرم را می‌دهد. در صورت استفاده از این امکان جانبی، هزینه نصب داکت اسپلیت شما بیشتر خواهد شد.

 

به این نکته بسیار مهم توجه کنید که همه این هزینه‌ها (به جز اجرا کانال و ترموستات) با هزینه اجرای یک اسپلیت دیواری و سیستم شوفاژ به صورت جداگانه، تقریبا برابر است. همچنین، در عملکرد گرمایشی، هزینه نصب داکت اسپلیت از شوفاژ کمتر خواهد بود، چون در بیشتر مواقع تنها به یک مسیر آب گرم رفت و برگشت نیاز داریم.

 

چه عواملی در هزینه اجرا داکت اسپلیت تاثیر دارند؟

 

عوامل زیادی در هزینه داکت اسپلیت موثر است. در ادامه به بررسی مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در هزینه اجرا داکت اسپلیت می‌پردازیم:

 

۱- رایزر لوله مسی

 

به لوله‌ای که سیال را از پایین ساختمان بصورت عمودی به سمت بالا انتقال می‌دهد، رایز گویند. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، برای اجرای داکت اسپلیت، لوله‌های از جنس مس بین یونیت‌های داخلی و خارجی اجرا می‌گردد. در صورتی که یونیت خارجی بر روی پشت بام نصب گردد، این لوله‌ها باید از یونیت داخلی به سمت یونیت خارجی موجود در پشت بام، اجرا گردند یعنی باید محلی را برای این لوله‌های رایز درنظر گرفت. موقعیت قرار گیری رایز لوله‌های مسی بسیار مهم است، چون هرچه قدر به محل نصب یونیت داخلی و خارجی نزدیک‌تر باشند، متراژ اجرا لوله مسی کمتر می‌شود. بنابراین، جانمایی رایز لوله‌های مسی از جمله عواملی است که باعث می‌شود هزینه اجرا دستگاه داکت اسپلیت کاهش یابد. 

 

یکی از راه حل‌های کم کردن متراژ لوله مسی، قرار دادن یونیت خارجی دستگاه در تراس است، با این کار، هزینه اجرا لوله مسی کاهش یافته اما فضای مفید بالکن را اشغال خواهد کرد.

 

۲- نوع کانال

 

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، انواع مختلفی کانال وجود دارند که در پروژه‌های داکت اسپلیت استفاده می‌شوند. از جمله این کانال‌ها می‎توان به:

 

 • کانال گالوانیزه که از گالوانیزه (فولاد) ضد زنگ ساخته می‌شود
 • کانال پلی اورتان، عایق زخیم دو سانتی که دو طرف آن از آلومینیوم و وسط آن پلی اورتان است
 • و لوله فلکسیبل

 

اشاره کرد. هر کدام از این کانال‌ها معایب و مزایای خود را دارند و درواقع هیچ کدام را شاید نتوان بهترین کانال برای همه پروژه‌ها معرفی کرد. بنابراین «مناسب‌ترین» کانال بسته به نیاز پروژه توسط کارشناس متخصص مشخص می‌شود.

 

۳- ضخامت ورق کانال

 

ضخامت ورق با توجه به ابعاد کانال تعیین می‌شود. واضح است که هر چه میزان دبی هوا جهت تهویه محیط بیشتر باشد، ابعاد کانال بزرگ‌تر و در نتیجه ضخامت ورق کانال باید بیشتر باشد.

 

۴- جانمایی یونیت خارجی

 

جانمایی یونیت خارجی از نظر مقدار لوله مسی موردنیاز برای اتصال دو یونیت داخلی و خارجی اهمیت دارد. اگر یونیت خارجی در بالکن نصب گردد، متراژ لوله مسی بین یونیت‌های داخلی و خارجی کمتر شده و هزینه اجرا کاهش می‌یابد. ولی، اگر یونیت خارجی در پشت بام اجرا گردد، متراژ لوله مسی بیشتر شده و هزینه نیز افزایش می‌یابد. پس، جانمایی یونیت خارجی می‌تواند هزینه اجرا لوله مسی را کاهش دهد.

 

هزینه اجرای داکت اسپلیت از صفر

 

هزینه اجرا داکت اسپلیت از صفر شامل موارد مختلفی از جمله هزینه اجرای کانال توزیع هوا، لوله مسی، لوله درین، کابل فرمان و قدرت، لوله کشی آبگرم (در صورت استفاده از کویل آبگرم)، هزینه ساخت و نصب شاسی، هزینه دریچه‌ها و کانال برگشت است که هزینه‌های تمام شده‌ی مربوط به هر کدام از آنها در جدول زیر مشخص شده است. لازم به ذکر است که هزینه‌های اجرایی ارائه شده در جدول زیر برای تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ می‌باشد.

 

شرح پارامترقیمت (تومان)
اجرای لوله مسی همراه با عایق (هر متر طول)۱۹۰،۰۰۰
کابل فرمان (هر متر طول)۲۱،۰۰۰
کابل قدرت (هر متر طول)۳۲،۰۰۰
بست و ساپورت (هر عدد)۲۴،۰۰۰
شستشوی لوله با ازت (هر متر طول)۴،۰۰۰
کانال گالوانیز به همراه عایق (هر متر مربع)۲۵۰،۰۰۰
بست و ساپورت کانال (هر عدد)۶۰،۰۰۰
قاب چوبی (هر عدد)۳۵،۰۰۰
دریچه‌های رفت و برگشت، دریچه بازدید (هر عدد)متناسب با سایز متغیر است

 

خرید داکت اسپلیت

 

هزینه نصب داکت اسپلیت از صفر

 

از آنجایی که باید قبل از نصب داکت اسپلیت، زیرسازی‌های لازم فراهم شده باشد؛ نصب داکت اسپلیت هزینه چندانی ندارد. این هزینه تنها شامل:

 

 • تعدادی پیچ متری، مهره و واشر برای آویزان کردن دستگاه از شاسی
 • شیر فلکه و شلنگ برای اتصال کویل آبگرم به لوله‌های رفت و برگشت آبگرم
 • استفاده از برزنت (پارچه‌ای بسیار مقاوم که دهانه رفت کانال و دهانه خروجی دستگاه را به هم متصل می‌کند تا لرزشی به کانال منتقل نشود)
 • اجرت نصاب
 • و شارژ گاز دستگاه

 

 

 

هزینه تعویض و نصب داکت اسپلیت جدید

 

در صورتی که قطر لوله در دستگاه قدیمی با جدید هماهنگ باشد، تعویض داکت اسپلیت هزینه چندانی ندارد. در غیر این صورت احتمالا باید لوله‌ها تعویض شوند یا از تبدیل لوله استفاده کرد. لازم به ذکر است که اجرت نصب مجدد دستگاه باید پرداخت گردد.

 

هزینه تعمیر و نگهداری داکت اسپلیت

 

به طور کلی داکت اسپلیت نگهداری خاصی ندارد و نهایتا خود شما می‌توانید با شستن فیلتر پشت دستگاه در مواقع لازم از آن نگهداری لازم را به عمل آورید. علاوه بر آن، خرابی‌های این سیستم‌ها چندان متداول و پیچیده نیست. به طور مثال، این سیستم‌ها در مقایسه با چیلرها هزینه نگهداری کمتری دارند. اما در ادامه با موارد تعمیرات احتمالی سیستم‌های داکت اسپلیت بیشتر آشنا می‌شویم:

 

 • ممکن است فن دستگاه با مشکل رو به رو شود. بیشتر مواقع با سفت کردن برخی پیچ‌ها و اقدامات اولیه این مشکل برطرف می‌شود.
 • ممکن است به دلایل مختلف مثل زدن میخ جدید به دیوار، مسیر لوله‌کشی دچار نشتی شود که در اینصورت نیاز به تعویض لوله مسی و گاز دستگاه وجود خواهد داشت.
 • کندانسور و اواپراتور ممکن است کثیف شوند، برای رفع این مشکل باید آنها را تمیز کرد.

 

قیمت داکت اسپلیت چقدر است؟

 

داکت اسپلیت با توجه به ظرفیت و برندی که دارد، قیمت متفاوتی خواهد داشت. در جدول زیر قیمت داکت اسپلیت در خرداد ماه سال ۱۴۰۱ برای چند برند مختلف ارائه شده است.

 

برند و ظرفیت دستگاهقیمت (تومان)
داکت اسپلیت ۳۰۰۰۰ مدل اروند۳۹،۰۰۰،۰۰۰
داکت اسپلیت ۳۰۰۰۰ مدل خانه شرقی۴۵،۳۰۰،۰۰۰
داکت اسپلیت ۳۰۰۰۰ مدل آرن۴۷،۶۰۰،۰۰۰

 

هنگام خرید داکت اسپلیت به چه نکاتی  باید توجه کنیم؟

 

در هنگام انتخاب یک داکت اسپلیت مناسب، با در نظر گرفتن نکات زیر می‌توانیم خرید بهتری را تجربه کنیم:

 

۱- درباره ظرفیت دستگاه داکت اسپلیت اطلاعات کسب کنید

 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید داکت اسپلیت به آن توجه کنید، ظرفیت سیستم است. ظرفیت سیستم اگر کمتر از نیاز شما باشد، عملا سیستم کارایی نخواهد داشت و اگر بیشتر از حد نیاز باشد، هزینه برق مصرفی و خرید آن برای شما بیشتر می‌شود. بنابراین حتما از متناسب بودن ظرفیت سیستم انتخابی خود با محیط تهویه شونده مطمئن شوید. بمنظور اطلاع از نحوه محاسبه ظرفیت دستگاه داکت اسپلیت مقاله “محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت” را مطالعه نمایید.

 

۲- ابعاد یونیت‌ها را ارزیابی کنید

 

ابعاد یونیت داخلی و خارجی باید متناسب با فضای مورد استفاده باشد. ابعاد یونیت‌ها در برندهای مختلف متفاوت است و بنابراین باید دستگاه مناسبی را با مشورت متخصصین این زمینه انتخاب کنیم.

 

۳- مصرف برق دستگاه را بررسی کنید

 

دستگاهی که انتخاب می‌کنید باید با شرایط برق محل پروژه سازگار باشد. برای مثال اگر برق سه فاز دارید، باید دستگاه سه فاز استفاده کنید. علاوه بر آن، مصرف انرژی دستگاه را هم چک کنید تا بعدا به دلیل مصرف بالای آن دچار مشکل نشوید.

 

 

 

۴- صدای دستگاه را چک کنید

 

صدای دستگاه با کیفیت و نوع فن رابطه مستقیمی دارد. سعی کنید سیستم داکت اسپلیتی را انتخاب کنید که از یک فن مناسب و کم صدا برای تامین سرمایش و گرمایش هوای محیط استفاده کرده باشد.

نکات مهم دیگری که باید هنگام خرید داکت اسپلیت در نظر بگیرید

 • از جمله نکات مهم دیگر هنگام خرید داکت اسپلیت، انتخاب دستگاهی است که گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشد.
 •  علاوه بر آن اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید، بهتر است داکت اسپلیت با گاز R410a را انتخاب کنید که با محیط‌ زیست سازگارتر است.
 • وجود فیلتر هوا در داکت اسپلیت هم می‌تواند در کیفیت هوای خروجی تاثیرگذار باشد و بهتر است یک فیلتر هم در دستگاه وجود داشته باشد.

هنگام نصب داکت اسپلیت به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام نصب داکت اسپلیت با در نظر گرفتن موارد زیر می‌توانیم تجربه بهتری را هنگام استفاده از این سیستم‌ها رقم بزنیم و موارد ایمنی را به درستی رعایت کنیم:

 • دستگاه باید به میزان مناسب شارژ گاز داشته باشد، نه زیاد و نه کم. همچنین گاز مورد استفاده در دستگاه باید متناسب با مدل سیستم داکت اسپلیت و استاندارد باشد.
 • حتما از بزرنت مناسب استفاده کنید تا در ارتباط دستگاه با کانال لرزش‌ها منتقل نشود و صدای مزاحمت‌آمیزی ایجاد نکند.
 • دستگاه دور از اتاق‌ها نصب شود تا در هنگام استراحت صداهای احتمالی کوچک، آزاردهنده نباشد.
 • کانال سیستم حتما باید عایق شود تا در آینده دیوار نم ندهد.
 • حتما چک کنید که خروجی لوله درین دستگاه درست وصل شده باشد و شیب لوله مناسب و استاندارد باشد تا از دستگاه آب چکه نکند.
 • اگر از آب گرم استفاده می‌کنید دقت کنید که هواگیری لازم انجام شود.
 • ترموستات حتما باید در جای استاندارد و تقریبا در قسمت مکش هوای دستگاه نصب شود. همچنین نباید تحت تاثیر تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد چون تابش مستقیم آفتاب باعث اختلال در تشخیص دما توسط ترموستات می‌شود.

نصاب داکت اسپلیت

نصب داکت اسپلیت باید توسط نصاب ماهر انجام بشود و بر خلاف برخی از سیستم های تهویه مانند کولر آبی و یا اسپلیت های ایستاده خود افراد نمی توانند اقدام به راه اندازی و نصب آن نمایند.
اگر نصاب داکت اسپلیت به نکات ضروری هنگام نصب داکت اسپلیت توجه نکند باعث افت عملکرد دستگاه و بروز خرابی های متعدد می شود.
در واقع یکی از دلایل خنک نکردن داکت اسپلیت و یا ایجاد صدای اضافی توسط دستگاه نصب غیر اصولی آن می باشد. ما در شرکت داکتینو با برگزاری کارگاه های آموزشی برای نصاب های شرکت و گزینش بهترین نصاب ها سعی در جلب رضایت مشتریان خود داریم.
نمایندگی های مجاز داکتینو اقدام به ارائه خدمات در خصوص نصب داکت اسپلیت و اعزام نصاب می کنند. برای دریافت مشاوره در خصوص نصب دستگاه و اعزام بهترین نصاب ها با ما تماس بگیرید.

چطور و از کجا مشاوره بگیریم و بهترین خدمات اجرا و نصب داکت اسپلیت را با مناسب‌ترین قیمت دریافت کنیم؟

برای آنکه در نهایت بتوانید نتیجه مطلوبی از نصب داکت اسپلیت بگیرید، بهتر است با کارشناسان متخصص در جهت انتخاب مناسب‌ترین گزینه‌های پیش رویتان، مشورت کنید.

برای انجام این کار می‌توانید با کارشناسان متخصص داکتینو تماس بگیرید. پس از تماس شما با داکتینو، کارشناسان فنی به محل پروژه اعزام می‌شوند تا با بررسی شرایط محیط شما، موارد مورد نیاز و گزینه‌های پیش رویتان را به صورت کامل برای شما توضیح دهند. برای مثال، کارشناسان فنی مجموعه داکتینو، لوله مسی، کابل برق و موارد مربوط به ایمنی ساختمان را برای نصب دستگاه بررسی می‌کنند.

درنهایت بهترین شرایط برای اجرا و نصب دستگاه یا بهترین پیشنهاد برای خرید دستگاه را به شما پیشنهاد می‌کنند.

داکت اسپلیت

سوالات متداول

چطور گرمای دستگاه وقتی در حالت کویل آب گرم است به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود؟

باید از شیربرقی و ترموستات ثانویه برای تنظیم گرمای دستگاه به صورت اتوماتیک استفاده کنیم.

چطور صدای یونیت خارجی داکت اسپلیت را کم کنیم؟

بهتر است یونیت خارجی را جایی بگذاریم که نزدیک اتاق نباشد و از لرزه‌گیر و دستگاهی کم صدا استفاده کنیم.

از چه نوع کانالی استفاده کنیم؟

با توجه به شرایط پروژه، کانال مناسب برای شما متغیر است اما در مجموع توصیه می‌شود که از کانال‌های پلی اورتان استفاده شود که نسبت به کانال گالوانیزه سبک‌تر است و نیاز به عایقکاری مجدد ندارد.

قیمت داکت اسپلیت به چه عاملی بستگی دارد؟

مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت داکت اسپلیت ظرفیت آن است.

چه عواملی در هزینه نصب داکت اسپلیت تاثیر دارند؟

نوع کانال، هزینه اجرای لوله‌های مختلف موردنیاز و اجرای کابل‌ها از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه نصب داکت اسپلیت هستند.

تماس با پشتیبانی داکتینو

جهت ارتباط با کارشناسان داکتینو و هرگونه انتقاد و پیشنهاد با ما تماس بگیرید

1921 4418 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *